Asayiş 27 Şubat 2015

Belediye Başkan Yardımcısına Yapılan Saldırı Protesto Edildi

Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş’in, arabasına düzenlenen silahlı saldırı, düzenlenen mitingle  protesto edildi.

Geçtiğimiz günlerde,Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş’in ilçenin Kastamonu Caddesi’nde  park halindeki  otomobiline kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş edilmiş, araçta hasar meydana gelmişti.

Cumhuriyet Meydanı’nda  düzenlenen protesto mitingine Belediye Başkanı Kazım Şahin, Sendika Temsilcileri, Oda Başkanları ve her kesimden yüzlerce  kişi destek verdi. Mitingde, saldırıyı kınayan sloganlar atıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasında şunlara yer verildi;

“Bilindiği gibi Tosya Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Fazıl Ateş’in aracına yönelik olarak geçtiğimiz gün,  gece saat 01.30 sularında Kastamonu Caddesi üzerinde bulunan ikametinin önünde tüfekle 5 el ateş edilerek silahlı saldırı düzenlenmiştir. Olayla ilgili yürütülen titiz çalışmanın ardından kısa sürede neticeye ulaşılırken hiçbir şekilde can kaybı yaşanmaması bizleri sevindirmiştir.

Uzlaşmak, anlaşmak, konuşmak yada yasalara uymak yerine bu şekilde cahilce, vahşice ve insanlıktan uzak  dahası henüz kişilerle iletişim kuracak seviyeye gelememiş bu tür canilerin yaptıkları hareket salt olarak bir saldırı değil sadece güzel ilçemizin, Tosya’mızın dirlik ve düzenini bozmaya yöneliktir.Biliniz !   Yapılan saldırılar asla kamuya hizmet götürme ve şehrimizin düzenini sağlama amacımızda bizleri yolumuzdan alıkoyamayacaktır.Bu saldırıyı yapan ve örgütleyenler bilmeliler ki sanık sandalyesine er-geç geleceklerdir. O zaman kendileri ile yüzleşecekler ve  bu kez karşılarında sadece Belediye Başkan Yardımcımız Fazıl Ateş değil bütünüyle Tosya’yı bulacaklardır. Yani yapılan bu saldırının hesabı, Mahkeme önünde, zerresine kadar sorulacaktır.

Kamuya daimi olarak hizmet eden bir belediye Başkan Yardımcısına görevi nedeniyle saldırmak, Hakka el kaldırmaktır… Büyük haksızlıktır ve büyük yanlıştır. Yapılan saldırı saldırganın lehine hiçbir sonuç vermeyeceği gibi gerekçesi yada saik’i ne olursa olsun; meydana gelen üzücü olay aslında cehaletle bir araya gelmiş ahmaklıktır. Bu silahlı saldırı için “Büyük haksızlık” dedik… Hak yerde kalmaz. “Adaletin değirmeni ağır işler ama ince öğütür. Tane bırakmaz .“ Bilinsin ki bu sözleri duruşmalarda da hatırlatacağız.

Adaletin yerini bulacağından ve suçluların cezalarını çekeceklerinden asla şüphemiz yoktur.
Ancak Tosya’mızın bulunduğu coğrafi konum da dikkate alınarak emniyet güçlerinin takviye edilmesi, personel ve teknik ekipman yönünden desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz.Bu tür saldırılar ne devletimizi ne de bizleri asla acze düşürmez yıldıramaz. Söz konusu mekanda yasal olmayan her türlü olayın ısrarla takipçisi olacağımızı, kanunlar çerçevesinde yapılması gereken her şeyin yapılacağını siz değerli hemşerilerimizle paylaşmak istiyoruz.

Talebimiz odur ki söz konusu bölgenin belediye meclisi tarafından içkili bölgeden çıkartılması Tosya Kaymakamlığı ve emniyet müdürlüğü kararıyla şehir dışında halkın huzurunu bozmayacak ve emniyet güçlerinin de saatlerce kapısının önünde nöbet bekletilecek bir konumdan çıkartılmasını istiyoruz.Sayın büyüğümüz ve birlikte çalışmaktan onur duyduğumuz değerli meslektaşımız, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Fazıl Ateş’e geçmiş olsun dileklerimizi sunarken olayı takip edeceğimizi, kamuya hizmet anlamında bir çok soruna çözüm olmuş, bugüne kadar değerli hemşerilerimizden gelen talepleri  ivedilikle değerlendirip sonuca ulaştırmış değerli büyüğümüzün sonuna kadar yanında olduğumuzu ve bundan sonra da olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.  ”

Ayrıca bu vesile ile Ermeni çeteleri tarafından Hocalı’da katledilen binlerce Azeri kardeşimizi de rahmetle anıyor, yerlerinden yurtlarından edilen bir milyondan fazla Azeri kardeşimizin bir an önce yurtlarına dönmelerini bekliyoruz.Bu mücadelemizde bizlere vermiş olduğunuz destek için teşekkür ediyor, bir daha bu tür üzücü olaylar yaşanmaması dileğiyle hepinize saygılarımızı sunuyoruz.

–    Belediye İş Sendikası
–    Türkiye Yerel Yönetim Hizmetleri Kolu Kamu Görevlileri Sendikası
–    Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası
–    Tosya Belediye Personelleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı
istanbul evden eve nakliyat replika saat evden eve nakliyat eşya depolama