Kadın 5 Kasım 2015

Renkli Rimel Nasıl Uygulanır

Yüz ve göz makyajı kendi içerisinde farklı bileşenlere ve uygulamalara sahiptir. Yüz makyajında dört aşamada tamamlayacağınız uygulamalar göz makyajında birkaç aşamada ancak daha keskin uygulamalar ile tamamlanmaktadır. Yine yüzden farklı olarak göz makyajında bütünlük sağlanabilmesi için mutlak suretle rimel kullanılması gerekir.

Rimel ile daha belirgin ve canlı kirpikler sayesinde bakışların daha derin olması ve daha keskin görünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik göz makyajı yapmadan yalnızca rimel sürerek çoğu zaman günlük makyajda bütünlük sağlanabilmektedir. Çoğunlukla koyu tonlarda tercih edilen rimeller yerine son dönemde yeni trendler ile renkli rimellerde tercih edilmeye başlandı.

Aşağıda renkli rimel ile uygulamanın nasıl yapılacağı hakkında bazı öneriler bulabilirsiniz.

Renkli rimel uygulaması, canlı, açık tonlarda cilde sahip olan kişilerde gözlerin daha güzel görünmesini ve makyajın daha hoş olmasını sağlamaktadır. Yine ten renginiz koyu ya da esmer ise cildiniz ile bütünlük kuracak renkleri tercih etmelisiniz. İlk aşamada renkli rimel uygulamadan önce göz makyajına dikkat çekmek gerekiyor. Kullanacağınız rimel canlı tonlara sahip ise kesinlikle göz makyajı yapmamalı ve daha sade bir görüntü sağlamalısınız. Fakat göz kalemi ile renkli rimel kullanımından hoş sonuçlar elde edilebilmektedir.

Mavi tonlarda rimel kullanacak kişiler rimel ile siyah tonlarda maskarayı birlikte kullanabilir. Bu sayede gözleriniz daha ön plana çıkacak ve hoş bir görüntü sağlanacaktır. Eğer kullanacağınız maskara yeşil tonlara sahip ise benzer tonlarda ürünlerin tercih edilmesi genellikle gözlerin küçük görünmesine neden olur. Üstelik rimelin doğru şekilde sürülememesi, topaklanmaya neden olacağı için kötü görüntülere sebebiyet verecektir.

Rimeli kirpiklerinize uygularken kullanacağınız fırçanın ince olması, rimelin daha eşit paylarda dağılmasını ve kirpiklerin daha ince görünmesini sağlayacaktır. Ancak amacınız daha kalın kirpikler elde etmek ise fırçanın da kalın olmasına dikkat edin.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı
istanbul evden eve nakliyat replika saat evden eve nakliyat eşya depolama