Kadın 11 Kasım 2015

Saç Gürleştirmek İçin Neler Yapılır

Saçlarınızda dökülme problemi yaşıyor ya da genetik olarak seyrek saç nedeniyle kendinizi mutsuz hissediyorsanız, tıbbi uygulamalara başvurmadan önce doğal yöntemler kullanarak saçlarınızı gürleştirmeye çalışabilirsiniz. Ancak her zaman önerdiğimiz şekli ile bu tür uygulamalara başvurmadan önce bir uzman desteği almanın faydalı olacağını unutmayın.

Son dönemde sıklıkla bazı losyon ve spreyler ile saçların hızla uzadığına ve gürleştiğine dair reklamlar görüyor olabilirsiniz. Bu tür ürünlerin büyük bir kısmı, klinik anlamda yeterince test edilmemiş ve gerekli onayları alamamış ürünlerdir. Saç kürleri ve maskeler yardımıyla kısa vadede bu ürünlerin yarattığı etkiye uzun vadede ulaşabilirsiniz.

Saç Gürleştirmek için Neler Yapılır?

Saçlarınızın dökülmesini önlemek ve gürleştirmek için sürekli olarak nemli tutmanız ve saçlarınızı tararken nemli olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle ince telli saçlara sahipseniz, yıkama sonrasında yumuşak bir havlu yardımı ile duruladıktan sonra saçlarınızı taramaya özen gösterin.

Genellikle saç gürleştirme de ilk tavsiye edilen kürler arasında yer alan karanfil, su içerisinde kaynatıldıktan sonra süzülüp saçların durulanmasında ya da yıkanmasında kullanılabilir. Karanfil suyu ile yapacağınız durulamadan sonra saçlarınızın bir saat bu şekilde kalmasını sağlayın ve sonrasında ılık su ile durulayın.

Pek çok açıdan şifa kaynağı olarak dile getirilen ısırgan otu saçları gürleştirmek ve saç çıkarmak için kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Taze olarak temin edeceğiniz ısırgan otunu sıcak su içerisinde demledikten sonra süzün ve saçlarınızı yıkayın. Yaklaşık bir saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Bu kürü haftada iki kez uygulamanızı öneriyoruz.

Son önerimiz ise biraz daha etkili olmasına karşın sonuçları itibariyle pek tercih edilmeyen sarımsaktır. İki üç diş sarımsağı ezdikten sonra saçlarınıza ve bilhassa saç köklerine sürün ve yarım saat kadar bekledikten sonra durulayın. Kokuyu önlemek için su ile seyreltme yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı
istanbul evden eve nakliyat replika saat evden eve nakliyat eşya depolama